Rodinné finance

Sobinco|FINANCE

 

Naučte se vycházet s penězi - žijte lépe

Proč je vlastně dobré se naučit vycházet s penězi? Odpověď je nasnadě. Protože se vám bude spokojeněji žít a ne jen přežívat. Mít finanční rezervu je užitečné například: když se třeba rozbije myčka, nebo pračka. Je skvělé že si nebudete si muset peníze půjčovat a v klidu to zvládnete. A pokud se nic špatného nestane, máte například za co jet na dovolenou.

 

Pokládka laminátové podlahy

Naučte se vycházet s penězi |

 

Základní kámen úspěchu je sebe-disciplína. V několika stručných bodech se vám pokusíme poradit jak ušetřit na rodinném rozpočtu.
Výmluvy musí stranou: pokud řešení odložíte na další den nebo až na příští týden, nejspíš nezačnete šetřit nikdy. Skutečný přehled: podívejte důsledně kam vám peníze unikají a udělejte si soupis. Možná vás překvapí že i součet maličkostí udělá hodně. Seznam příjmů: i zde si udělejte soupis abyste se lépe rozhodli pro další kroky. Stanovení cílů: udělejte si dvě základní hromádky jednu prioritní a druhou jako méně důležitou.
Závěrem lze říci že naše účty jsou důležité neměli by jsme se o nich stydět mluvit. Komunikace je důležitá! Navíc bez peněz v současné světě, půjde kvalita našeho život takříkajíc do kopru. Zahoďte předsudky a buďte konečně šťastní.